Africa United

Velikost souboru: 1431 MB Délka: 1:38 Typ: aviAfrica United

Někteří z diváků ve svých reakcích zpochybňují dokumentární postavení filmu, je však zřejmé, že jej tímto způsobem smíme vnímat. Fotbalový tým cizinců na Islandu opravdu existuje (účastní se nejnižší místní fotbalové soutěže) a osoby vystupující ve filmu ztělesňují samy sebe. Událost, že autentičnost některých záběrů je možná vyvratitelná, nemusí zákonitě vyplývat, že se nejedná o listina.
Jak vědí např. pravidelní návštěvníci MFDF Jihlava, koncepce dokumentární snímek již dnes nezastupuje pouhé mechanické zaznamenávání reality. Spíše obráceně, autoři dokumentárních filmů manipulují nejen s obrazem, ale neustále i s projevy jednání zobrazovaných postav. Výjimečná není ani přímá inscenace. Rozlišení okraj obklopen hraným a dokumentárním filmem je čím dál obtížnější. A většinou i zbytečné.
V případě snímku Africa United islandského režiséra Olafa de Fleur Johannessona smíme přemítat o dokumentárnosti v souvislosti s autentičností sdělení filmu i projevů jednotlivých aktérů. Záznamy fotbalových utkání určitě nejsou inscenované. Nemluvě o scénách emotivních výbuchů, především ze strany Srba Zlatka. Nemůžeme ani hovořit o konkrétních hereckých výkonech. Jednotliví představitelé filmu možná vystupují příliš suverénně, na druhou stranu lze onen fenomén odůvodnit temperamentem většiny z nich.(Letní filmová škola)
Snímek Africa United je volně ke stažení zdarmaAfrica United online cz, Africa United online, Africa United celý film, Africa United film cz, Africa United download, Africa United český dabing, Africa United titulky, Africa United ke shlédnutí, Africa United trailer, Africa United kino, Africa United recenze, Africa United ke stažení