Cizinecká legie ONLINE

Velikost souboru: 1431 MB Délka: 1:38 Typ: aviCizinecká legie

Vysoká nezaměstnanost, malé platy, nouze, posedlost emigrací (odjedeme kdekoli, pouze nezůstaneme v Rumunsku), ptačí chřipka (další národní posedlost), import zdravých slepic z Holandska mí 100 těch domácích nakažených nebezpečným vírem – v Daneliucově filmu najdeme zkrátka všechno, co Rumunům způsobilo na konci první dekády tohoto tisíciletí tolik trápení. Ne že by jen toto období bylo v postkomunistickém Rumunsku obzvlášť těžké. Rumuni to mají těžké pořád. Je to téměř zákonité. Nejspíše to vyplývá z poprosincové tvorby Mircei Daneliuca, která tuto třetí národní posedlost komentuje s hořkou ironií.
Režisér vylíčil ve filmu svérázné, malebné a přitom v Rumunsku roku 2008 běžné lidské typy: naivní venkovští mladíci se svý mnou až dětský mnou iluzemi o bezstarostném životě tam v cizině (Aurel, Stelică a Mitu), nevzdělaný, ale šikovný a arogantní podnikatel, který po revoluci značně pohotově zbohatl (Maricel v roztomilém podání bývalého fotbalisty Ricy Răducana), stará hospodyně zoufalá ani ne tak z ptačí chřipky alias z povinnosti obětovat své prý nakažené slepice (babička Vergina), chudí Romové, kteří kradou železo a benzín přímo z ropovodu, španělští jahodáři – tj. rumunští emigranti, kteří se ve Scaron;panělsku šťastně zaměstnali alias sběrači džem (Lilica) atd.
Neskutečně pitoreskně působí například scéna, v níž se hlavní hrdinové obklopen sebou hádají a vzájemně obviňují z toho, že nevědí, co znamená cizinecká legie, a také jejich posedlost trénováním, cvičením a přípravou na testy a výběrové řízení do legie. Právě onen způsob postavy, jenž představují Aurel, Stelică a Mitu, se v rumunské kinematografii objevuje téměř poprvé.
Postavy působí svěže a přesvědčivě i pročež, že Daneliuc pracuje s doposud téměř neznámý mnou divadelní mnou herci bez předchozí zkušenosti s filmem i televizí.
Zajímavý je také náboženský dimenze filmu. Na rumunském a v první řadě na moldavském venkově lidé stále a upří mnou věří v Boha aCizinecká legie online cz, Cizinecká legie online, Cizinecká legie celý film, Cizinecká legie film cz, Cizinecká legie download, Cizinecká legie český dabing, Cizinecká legie titulky, Cizinecká legie ke shlédnutí, Cizinecká legie trailer, Cizinecká legie kino, Cizinecká legie recenze, Cizinecká legie ke stažení