Falstaff ONLINE

Velikost souboru: 1431 MB Délka: 1:38 Typ: aviFalstaff

V postavě Falstaffa Welles nádherně spojil bujarý komediální dopisnice s trudnomyslným dumáním o zvratech osudu. Falstaff dohromady s princem Halem, ochotným se účastnit každé výtržnosti, vymetá krčmy a prožívá napínavá dobrodružství, aby byl hořce odmrštěn v okamžiku, kdy mladík nastoupí na královský trůn.
br
brOrson Welles nalezl své alter-ego: během povrchním pohledu bychom mohli konstatovat, že se ve Falstaffovi převtělil do žokovitě tlustého vychloubačného mluvky, jenž malichernou a směšnou zbabělost svých skutků postupem času zakrývá vodopády slov, v nichž hájí své udatenství. Avšak nákres Falstaffa není zdaleka jednoznačná: je to poživačný přítel dobrého pití, laškování s děvčaty, chlapík odmítající si přiznat své neduhy, ochotný se rozdat, ale v první řadě je to za všech okolností optimistická bytost. Je vskutku směšný, dojemný, ale jistota, jakou vkládá do přátelství, si zasluhuje uznání i pročež vyvolává cítit, přestože je posléze odmrštěn alias nejen nepotřebná, ale přímo zhoubná připomínka minulosti.
br
brFalstaffovým věrným druhem a mnohdy dokonce iniciátorem divokých kousků ( obklopen nimiž nechybí oloupení zbožných pocestných) je totiž princ Jindra, následník trůnu. Přestože se ujme vlády, své někdejší nevázanosti i přátel se zříká. Falstaff potom záhy umírá nejen na své neduhy, ale především vzhledem opovržlivé přezíravosti svého někdejšího druha, od něhož si sliboval (nejen pro sebe) výhodné mí 100 u dvora…
br
brWelles si všímá společenského zázemí, důležitý je závěr pro detailní rozkreslení tehdejších sociálních podmínek, ať již společenské spodiny (výmluvná je zejména ošuntělá hostinec s příbytky podobný mnou spíše brlohům) či nejvyšší šlechta ( tady jsou příznačné záběry ze vznosných katedrál). Zapojuje do komparsu postavy s výraznou obličejovou fyziognomií, souznívá tak s postupy Pasoliniho. Včleňuje drobné epizody možná až groteskního dopadu, např. výjevy, jak těžkotonážní obrnění rytíři musí být na koně vytahováni kladkostrojem.
br
brZatímco dialogové pasáže (a zejména všechny dvorské) ještěFalstaff online cz, Falstaff online, Falstaff celý film, Falstaff film cz, Falstaff download, Falstaff český dabing, Falstaff titulky, Falstaff ke shlédnutí, Falstaff trailer, Falstaff kino, Falstaff recenze, Falstaff ke stažení