Kosmos ONLINE

Velikost souboru: 1431 MB Délka: 1:38 Typ: aviKosmos

Poslední snímek Andrzeje Żuławského je alias umělecká závěť napsaná slangem mládeže. Enfant terrible polského filmu se k literární předloze stejnojmennému románu Witolda Gombrowicze chová se sobě vlastní svobodou. Děj se neodehrává ve vsi Zakopane, ale v západní Evropě a z meziválečného období je přenesen do současnosti. Především se ale román, který mnozí považují za nejtemnější Gombrowiczowo dílo, v Żuławského podání změnil ve opravdu zábavnou frašku. Jedná se o evidentní tvůrčí nevěrnost, ale není pochyb o tom, že by spisovateli, který byl známým provokatérem, zcela vyhovovala.
brAndrzej Żuławski ve svém posledním filmu, stejně alias za starých dobrých dob, šíleným tempem proletí dějem a očaruje nás krásou jednotlivých záběrů a rafinovanou hrou jazyka. Pří chod začínajícího spisovatele Witolda je pro něj příležitostí podělit se s divákem o požitek plynoucí z vyprávění a vytváření světa na plátně. Během té příležitosti také povoluje otěže své vášni pro snímek, která se, namí 100 exaltovaných vyznání lásky, projevuje v jeho groteskních disputacích o vztahu Bressona a Bessona.(Kino na hranici)
Snímek Vesmír je volně ke stažení zdarmaKosmos online cz, Kosmos online, Kosmos celý film, Kosmos film cz, Kosmos download, Kosmos český dabing, Kosmos titulky, Kosmos ke shlédnutí, Kosmos trailer, Kosmos kino, Kosmos recenze, Kosmos ke stažení