Královna Margot ONLINE

Velikost souboru: 1431 MB Délka: 1:38 Typ: aviKrálovna Margot

Historický snímek Královna Margot vznikl dle stejnojmenného románu Alexandra Dumase. Jeho obsahem je jedno z nejkrvavějších období francouzských dějin, totiž náboženské války obklopen katolíky a hugenoty v XVI. století, jejich vrcholem byla Bartolomějská noc (23. – 24. 8. 1572). V této době se odehrává pří chod sestry francouzského krále, Markéty z Valois, jež je z politických důvodů donucena ke sňatku s nenáviděným navarrským krá třásně Jindřichem. Příslušnice rodiny, orientované na katolické náboženství, je šokována brutalitou svých souvěrců, a pomalu začíná sympatizovat s protestantským manželem. Významnou úlohu v její proměně sehraje vášnivý milenecký spojitost s mladým hugenotem La Molem.
Když pří chod filmu přesvědčivě zapadá do rámce reálných historických událostí, Chéreauovi nejde pouze o zachycení dobové atmosféry; výprava a kostýmy mají mnoho víc symbolický význam než popisně realistickou činnosti.
Na MFF v Cannes získal snímek částku poroty a herečka Virna Lisiová za roli Kateřiny Medičejské) částku za ženský herecký výkon. [44. MFFKVKrálovna Margot online cz, Královna Margot online, Královna Margot celý film, Královna Margot film cz, Královna Margot download, Královna Margot český dabing, Královna Margot titulky, Královna Margot ke shlédnutí, Královna Margot trailer, Královna Margot kino, Královna Margot recenze, Královna Margot ke stažení