Letní opojení

Velikost souboru: 1431 MB Délka: 1:38 Typ: aviLetní opojení

Dostala svou gardénii. Jenomže o desítky roků postupem času. Katharine Hepburnová v americko-britské romantické lovestory (1955).
Stěží říct, jak dlouho si Jane Hudsonová z Akronu v Ohiu šetřila na onehdy dovolenou. Ale ze svého sekretářského platu jistě velmi dlouho. Je to její první návštěva Evropy, a s největší pravděpodobností i poslední. Pročež je rozhodnuta užít si jí na 100 procent. A Benátky, které jsou její poslední evropskou zastávkou, jí k tomu dávají tisíc příležitostí. Jane je uchvá částka krásou toho místa, jeho historií, dýchající z každého kamene, jeho kypící současností. Od prvního okamžiku naprosto propadá jeho magickému kouzlu. Jenže každá peníz má dvě strany. A ona si tady znova začne až příliš bolestně uvědomovat to, co si v průběhu všedních dní odmítá přiznat. Svou samota. Opuštěnost. Celou tady prázdnotu svého – na první dopisnice možná tak úspěšného – života. Ona, doposud tak samostatná, soběstačná, sebevědomá a sebejistá, se tady znova během pohledu na všechny ty šťastné lidi okolo sebe cítí ztracená. Kdoví co čekala od své evropské cesty. Možná nějaký zá oči. Jenže zázraky se už pravděpodobně nedějí. Jinak že by přece pouze?
První snímek, který britský režisér David Lean natáčel v zahraničí, stojí poněkud ve stínu jeho velkolepých pozdějších projektů, jaký mnou byl např. Lawrence z Arábie jinak Doktor Živago. Přesto je pří chod stárnoucí staré panny, jíž se v nádherném prostředí Benátek dostane nejméně kouska toho štěstí, po němž celý existence toužila, doposud, i po více než padesáti rokách od svého vzniku, víc než příjemnou podívanou. Nespornou zásluhu na tom má především Katharine Hepburnová, která dokázala své Jane vštípit všechnu bezbrannost osamělé bytosti, skrývající se pod slupkou zdánlivé životní vyrovnanosti, spokojenosti a nezávislosti. Získala za ni také nominaci na Oskara, dohromady s Davidem Leanem, nominovaným za režii. A potom jsou tady ovšem Benátky, úžasné město, pro jehož propagaci pravděpodobně Lean udělal svým filmem vícLetní opojení online cz, Letní opojení online, Letní opojení celý film, Letní opojení film cz, Letní opojení download, Letní opojení český dabing, Letní opojení titulky, Letní opojení ke shlédnutí, Letní opojení trailer, Letní opojení kino, Letní opojení recenze, Letní opojení ke stažení