Pokání ONLINE

Velikost souboru: 1431 MB Délka: 1:38 Typ: aviPokání

Pokud se vám líbilo filmové zpracování Pýchy a předsudku, nejspíše stejně plnohodnotně prožijete i Pokání. Pod obojí snímky se totiž podepsal téměř stejný tým, a to jak na straně realizační (režisér Joe Wright, autor Dario Marianelli, střihač jinak návrhářka kostýmů), tak částečně i obklopen herci (Keira Knightley a Brenda Blethyn). Pouze poklidnou atmosféru gregoriánské Anglie vystřídala pochmurnější éra téže půda na prahu a uprostřed druhé světové války.
br
brPříliš bujná obrazotvornost dvanáctileté budoucí spisovatelky Briony Tallisové odstartuje tragický pří chod, který nenapravitelně změní osudy tří lidí. Vinou vlastní nezralosti a série nedorozumění nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera (James McAvoy) ze znásilnění nezletilé bratranec. Nadaný hoch, který původně mířil na lékařskou fakultu, končí ve vězení. Toto obvinění ale ničí existence i její sestře Cecilii (Keira Knightley), která Robbieho bezhlavě milovala. Přestože si záhy už o něco starší Briony (Romola Garai) uvědomí, co napáchala, je už pozdě. Cecilia zavrhla celou rodinu v čele s ní a odstěhovala se do Londýna, kde se živí alias zdravotní zdravotní. Robbie výměnou za zkrácení trestu narukoval do armády a ve Francii se snaží ustat postupující Němce. Briony na cestě za vykoupením nastoupí do ošetřovatelského kursu a díky utrpení, které okolo sebe dennodenně vidí, nakonec dospívá. S tím souvisí i rozhodnutí konfrontovat se svým dvěma obětem tváří v tvář a uznávat jakýkoli odplata. Možná se tím očistí, možná to ale na vykoupení nechce stačit. Možná to ani nestihne, jelikož Londýn se připravuje na masivní bombardování. Možná všechny tři čeká ú dostatečně jiný koncovka.
br
brRežisér Joe Wright po Pýše a předsudku sáhnul ještě po slavné knižní předloze, tentokrát po Pokání Iana McEwana a pro její převedení do filmové řeči zvolil zkušeného scenáristu Christophera Hamptona (Nebezpečné známosti, Tichý Američan). Trochu to připomíná demolici, převádění 130 tisíc slov z knížky na 25 tisíc ve scénář, komentuje Hamptonovu práci McEwan, který byl nicméně s výsledkem hodněPokání online cz, Pokání online, Pokání celý film, Pokání film cz, Pokání download, Pokání český dabing, Pokání titulky, Pokání ke shlédnutí, Pokání trailer, Pokání kino, Pokání recenze, Pokání ke stažení